Tekirdağ Rehabilitasyon Merkezi, Tekirdağ Rehabilitasyon Merkezleri

Haberler

  • Sosyel Ağlar

Ankisad'dan 120 Engelliye Kendi İşini Kurma Fırsatı

Tarih: 11.4.2013

Ankara İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ANKİSAD) Başkanı Harun Akca, kadın ve engelli istihdamını çoğaltmaya yönelik çalışma içinde olduklarını sölyedi. Akça, "Yeni dönemde Kadın Girişimciler Komisyonumuzun takibi ile 120 engelli vatandaşımıza kendi işini kurma fırsatını sağlamaya yönelik KOSGEB destekli girişimcilik kursları açmayı planlıyoruz." dedi.

Ankara İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ANKİSAD) yönetimi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'i makamında ziyaret etti. Ziyarette, derneğin 860 üyesinin Türkiye ihracat hacmini artırmak amacıyla birçok yurt dışı gezisi, ikili iş görüşmeleri programları gerçekleştirdiklerini söyleyen ANKİSAD Genel Başkanı Harun Akca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiklerini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de ANKİSAD ‘6. Yıl Hizmette Başarı Ödülleri' programına katılacağını belirterek, dernek yönetiminden özellikle kadın ve engelli istihdamına yönelik katkı istedi.

Bakan Şahin, "Kaliteli üretim, kaliteli hizmet ile sağlanır. Rekabet her alanda var. Küreselleşme birçok nimeti getiriyor ama donanım gerektiriyor. İnsan olma ortak paydası olarak toplumun her kesimini düşünmemiz gerekiyor. Bakanlığımızın projesi olan ve ANKİSAD olarak destek verdiğiniz engelli vatandaşımıza kendi işini kurma fırsatını sağlamaya yönelik KOSGEB destekli girişimcilik kursları programınızdan dolayı teşekkür ederiz. Annelerimiz için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Güçlü bir şekilde çalışmaya devam edelim, hayırlı işlere vesile olmalım." diye konuştu.

ANKİSAD Kadın Komisyonu Başkanı Kezban Serez de komisyon olarak yeni dönemde kadın girişimcilere özel birçok projeye imza atacaklarını belirtti. Serez, "En yakın süreçte Bakanlığınızın projesi olan yetenekli, girişimci engelli vatandaşlarımızı kendi işinin patronu yapacağız. Yönetim olarak çalışmalarımız başladı gelecek ay sertifikalarını vereceğiz." dedi.

Kaynak: http://www.bugun.com.tr

Son Eklenen Albüm

3 ARALIK 2017

ALBÜM RESİMLERİ

BİZE ULAŞIN

  • HAFTA İÇİ
    09:00 - 18:00
  • İLETİŞİM TELEFONU
    0282 263 66 62